DropBox uploader czyli dzielenie plików za darmo

DropBox to znany i bardzo dobry “dysk sieciowy”, który pozwala nam przechowywać nasze dane online, oraz dzielić je na wielu komputerach. Działa bardzo szybko, w ramach darmowego pakietu dostajemy 2GB, które dosyć szybko mogą zostać za darmo powiększone do nawet 8GB jeżeli polecimy DropBoxa znajomym , a za parę dolarów ekstra dostaniemy 50GB albo 100GB.

Sam używam DropBoxa do przetrzymywania “zawsze potrzebnych” plików, szczególnie kiedy nie zawsze mam dostęp do swojego komputera. Mogę je pobrać przez WWW, a wtyczki które uwidaczniają dropboxa jako dysk lokalny są na każdy system operacyjny.

Dodatkowo baaardzo przydatną funkcją jest możliwość “cofania” wersji nagranych plików, dzięki czemu możemy wrócić do danej wersji pliku z zadanego okresu. Dodatkowo – nie każdy wie, że DropBoxa można wykorzystywać do udostępniania plików osobom trzecim, a nawet do hostowania statycznych stron WWW.

Ostatnimi czasy pojawił się projekt, który umożliwia wgrywanie plików osobom “trzecim” – czyli np. nasz klient potrzebuje przesłać nam 50-100MB pliku, ale “nie wie jak” – można wskazać mu instalację DropBoxa na jego komputerze, a potem udostępnienie plików “sobie”, ale wygodniej będzie jeżeli klient wgra zmiany bezpośrednio na naszego DropBoxa – prawda ? Skrypt można pobrać ze strony Dropbox uploadera .

Polecam – proste rozwiązanie na częsty problem.

A Wy ? Macie jakieś patenty na dzielenie i pobieranie plików od klientów poza emailem i FTP ?