Komodo Edit

Komodo Edit

Komodo Edit to darmowy młodszy brat (albo siostra) bardzo zaawansowanego edytora programistów Komodo IDE. Na szczęście jest on  darmowy i niewiele ustępuję swojej płatnej wersji. Jego funkcjonalność jest imponująca, a co najlepsze działa na wszystkich platformach (Windows, Linux, Mac OS X).

Obsługuje wszystkie popularne języki programowania, a w tym najbardziej nas interesujące czyli PHP, Perl – przy okazji ma wsparcie dla wszystkich użytecznych technologii takich jak CSS, HTML, JavaScript czy HTML.

Pełną listę funkcji można znaleźć na stronie producenta – ActiveState . Przypadkowo ominąłem wyjście nowej bety, która zawiera sporo nowości, ale… ciągle jest to beta, która zawiera małe błędy. W moim przypadku najbardziej upierdliwe były problemy z trybem preview w oknie samego edytora.

Z nowości w porównaniu do poprzedniej wersji pojawiły się takie funkcje jak: otwieranie hyperlinków bezpośrednio ze źródła, nawigacja podobna do przeglądarkowej (pliki), funkcja szybkiego otwierania plików, więcej opcji formatowania źródeł, no i wersjia 64bitowa na Lnuxy. Zmieniono też domyślny silnik na Mozillę 1.9 (ten sam co w FireFox 3.0). Dodatkowo z widocznych opcji jest jeszcze funkcja Multi-Window.

Bezpośredni link do pobrania:  Komodo Edit .