Aktualizacja CodeIgniter 2.0.3

Aktualizacja CodeIgniter 2.0.3

Wydawało mi się, że dosyć uważnie śledzę zmiany w CodeIgniter , ale oczywiście umknęła mi aktualizacja CI do wersji 2.0.3. Co nowego? Zmiany są raczej drobne – głównie są to poprawki zabezpieczeń oraz kosmetyczne “czyszczenie kodu”. Pełna lista zmian do obejrzenia tutaj .

Trochę zawiedziony jestem powolnym tempem rozwoju całego projektu, ale może to i lepiej że nie wyrwają się jak Mozilla ze zmianami. Postęp nie jest duży – to co jest zrobione działa stabilnie. Im dłużej pracuje z CI tym bardziej go lubię. Chwilowy zachwyt Yii szybko minął na rzecz prostoty i przejrzystości CI. Łatwość pisania rozszerzeń i modularność całego rozwiązania naprawdę robi swoje.

Nadal brakuje mi porządnego CRUD’a w modelach – ale zasadniczo można sobie “dorobić” własne rozwiązania czy adaptować wynalazki innych projektów.

Martwi mnie jedynie lekka dezorganizacja na stronie samego projektu – chodzi mi głównie o rozszerzenia i moduły w WIKI. Gdyby udało im się to jakoś lepiej zorganizować i uporządkować… no cóż. Czego można chcieć więcej.

Ostatnio ReTweetowałem bardzo fajny cytat:

There are only two kinds of frameworks: the ones people complain about and the ones nobody uses

Czyli:

Są tylko dwa rodzaje frameworków: te, na które wszyscy narzekają, oraz takie których nikt nie używa

.
Zdecydowanie jest to prawda 🙂