CIMyAdmin jako alternatywa dla phpMyAdmin

CIMyAdmin jako alternatywa dla phpMyAdmin

Zasadniczo nie mam nic przeciwko phpMyAdmin . Towarzyszy mi praktycznie od początku przygody z PHP. Wprawdzie przez parę lat przytyło mu się znacznie, ale za to jego ostatnie wersje mają odrobinę Ajaxa dzięki temu nabrał trochę prędkości. Jednak nie o nim będę dzisiaj pisał, tylko o ciekawej alternatywie w postaci CIMyAdmin . Projekt o tyle ciekawy, że oparty o nasz ulubiony CodeIgniter.

Jakiś czas temu opisywałem alternatywy dla phpMyAdmin ‘a, z których nabardziej przypadł mi do gustu Adminer, który jako jeden plik można szybko wgrać i wykonać podstawowe operacje. CIMyAdmin to zupełnie inna historia – jest oparty o CodeIgniter więc musimy wgrać niestety cały framework. W zamian za to otrzymujemy rozbudowane narzędzie do zarządzania bazami danych MySQL o możliwościach mocno zbliżonych do phpMyAdmina, tyle że wszystko działa naprawdę szybko no i… na CodeIgniter.

Zerknijcie na screenshot i ściągajcie do testów

CIMyAdmin

Kilka uwag do instalacji:

  1. Koniecznie trzeba sprawdzić co się dzieje w pliku .htaccess w katalogu głównym – chłopaki zostawili domyślne ścieżki ze swojej developerskiej wersji,
  2. Należy poprawić konfigurację w system/application/config.php – konkretnie base_uri