Dlaczego prędkość ładowania strony jest tak ważna?

Dlaczego prędkość ładowania strony jest tak ważna?

Kilka razy już wspominałem o tym, że prędkość ładowany jest bardzo ważna, ale nigdy nie opowiedziałem na pytanie “dlaczego?”. “Słowacki wielkim poeatą był!” – z tym się nie dyskutuje, strona musi być szybka. Sztampowa opinia, większość powtórzy ją bez żadnego wahania. Bo szybciej znaczy lepiej, ale… dlaczego?

Google przeprowadziło badania, polegające na tym że ich wyszukiwarka potrzebuje 0.4 sekudny żeby wyświetlić 10 wyników wyszukiwania. Strona z 30 wynikami, potrzebuje aż 0.9 sekundy. Pół sekundy opóźnienia spowodowało spadek ruchu o 20%. Pół sekundy opóźnienia zabija satysfakcję użytkownika.

Kolejny był Amazon – przy pomocy testów A/B opóźniali generowanie poszczególnych stron o 100 milisekund. Wyniki pokazały, że nawet małe opóźnienia powodują spadek zysków.

Kto jeszcze? Najmocniejszym zawodnikiem w kwestii przyspieszania stron i ideii szybkiego internetu jest oczywiście Google – sam Chrome  jest tego najlepszym przykładem. Co wyróżnia Chrome spośród konkurencji? Jakim cudem udało mu się uzyskać tak mocną pozycję na rynku, który był podzielony pomiędzy IE i FireFox’a?

Do tego protokół SPDY  – który optymalizuje nagłówki HTTP żeby wyciągnąć jeszcze więcej z istniejących rozwiąząń – Mozilla też zaczęła przebąkiwać o możliwości implementacji tego protokołu we własnej przeglądarce.

Więc… jeżeli nadal zastanawiasz się czy Twoja strona jest szybka. Po prostu sprawdź prędkość strony {.button.red}.