Edytorów online ciąg dalszy – ACE

Edytorów online ciąg dalszy – ACE

Zaledwie kilka dni temu pisałem o WIODE , a mamy kolejny edytor on-line tym razem dedykowany dla JavaScript. Cloud9 IDE  to prężnie rozwijący się kompletny edytor online, a jego twórcy postanowili wypuścić trochę kodu i udostępnili ACE .

Bardzo podoba mi się koncepcja przenoszenia wszystkiego online, szczególnie że ilość dostępnych narzędzi jest coraz większa. Prawdopodobnie za kilka lat całość pracy będzie mogła swobodnie odbywać się w środowiskach rozproszonych, a do pracy będziemy jedynie potrzebować terminala wyposażonego w przeglądarkę.

Edytory online mają coraz większe możliwości i coraz szersze zastosowanie. Pliki już od dawna trzymamy w chmurze (DropBox, s3 Amazon, czy nawet Ubuntu One). Do tego pełna gama edytorów (nawet do zdjęć – Aviart, czy Photoshop online). Dla nas programistów to naturalne środowisko pracy. Wygodna praca online, z dowolnego miejsca powoli zmienia oblicze tzw. środowiska pracy. Nie ważne czy pracujesz na Windows, Linux czy Mac OS X jeżeli wystarczy przeglądarka do pracy.

A wracając do ACE poniżej screnshot z aplikacji – przyjemnie prawda?

ACE ]( http://lh4.ggpht.com/-LUeU-E4BzR4/Tkse7u6SVFI/AAAAAAAADbM/mqQqgyBsbuc/ace-ss.jpg )