Edytuj PDF online #2

Edycja PDFów to bardzo upierdliwa kwestia. Jest do tego “kilka” narzędzi, ale wiadomo – nie zawsze pod ręką, nie zawsze dostępne a najczęściej płatne i to sporo :). Wcześniej opisywałem PDF Escape który pozwalał na edycję PDFów online, tym razem kolejny program tego typu, który tym razem wykorzystuje HTML5 i Canvas do edycji PDF.

Aplikacja ta to

Touchpdf . Interface i cała strona raczej uboga w tekst i grafikę. Wszystko działa w oparciu o HTML5 i Ajax więc jest piękne i gładkie 😉 Po wgraniu pliku PDF wchodzimy do edytora, gdzie możemy dodawać  nowe elementy (tekst, elementy graficzne) łączyć wiele stron w jeden dokument PDF a następnie wyeksportować całość do pliku. Czyli – nie możemy edytować już istniejących elementów. Możliwości edytora są więc mocno ograniczone – zasadniczo nadaje się tylko do robienia notatek. Chyba, że ktoś ma ochotę popracować jako korektor – zaklejać istniejący tekst i wstawiać na nim nowy.

Na stronie nie znalazłem żadnych informacji o autorze, ani o firmie. Nie wiadomo, więc czy projekt jest jakimś ekspermentem i czy będzie dalej rozwijany. W kilku miejscach zauważyłem drobne elementy, które świadczą o tym że prędzej czy później projekt będzie płatny. Więc… korzystajce póki możecie.