CRUD dla CodeIgniter

CRUD dla CodeIgniter

W końcu doczekałem się porządnego CRUD’a dla CodeIgniter . Wprawdzie było sporo atrap i dodatków w postaci CodeIgniter Sparks , ale potrzebne było coś na tyle prostego i nie wiążącego jak wynalazki z YII czy CakePHP. No i jest. Ostatnimi czasy pojawiła się kolejna aktualizacja bardzo dobrego dodatku o nazwie GroceryCrud .

Czym jest GroceryCrud – jest to kompletna biblioteka, umożliwiająca tworzenie automatycznego interfejsu do zarządzania danymi w bazie danych. Za pomocą kilku poleceń otrzemujemy bardzo atrakcyjnie wyglądającą listę rekordów w bazie, możliwość ich sortowania, usuwania oraz edycji. Do tego narzędzie jest na tyle sprytne, że pozwala na tworzenie relacji pomiędzy tabelami typu 1:n i n:n. Do tego można praktycznie nadpisać każdą operację – przed zapisaniem rekordu, po – filtrować listę dostępnych pól itp, itd.

Nie będę rozpisywał się o szczegółach – ważne jest, że rozwiązanie jest i działa bardzo przyzwoicie. Polecam stronę projektu, w celu ogarnięcia detali i sprawdzenie jak właściwie to działa 🙂

grocerycrud.webp