Rozszerzenia do Google Chrome

Rozszerzenia do Google Chrome
Spis treści

Ciągle nie mogę zdecydować się na ulubioną przeglądarkę. Czasami jest to Google Chrome, czasami Safari. Silnik ten sam, szybkość działania podobna – jedna i druga przeglądarka ma swoje wady i zalety. Safari jako natywna dla Mac OS działa naprawdę szybko, konsumuje niewiele pamięci i rzadko się zawiesza. Brakuje jednak jej takiej ilości rozszerzeń jakie ma Chrome. Niestety Chrome jest kapryśny – od czasu do czasu potrafi się zawiesić bez powodu, ilość pamięci jaką zjada woła o pomstę do nieba, ale wsparcie – dla mnie jako web developera – ze strony setek rozszerzeń jest głównym powodem jego używania.

iReader

Brakowało mi ciągle jednej prostej wtyczki, dla której kochałem moje Safari – mianowicie funkcja “read” która pozwala na faktycznie skupienie się na treści, bez reklam i dodatkowych elementów ze stron które kompletnie mnie interesują oraz przyzwoity rozmiar czcionki który odciąża moje sokole oczy po 10h przed komputerem. Wtyczka o której piszę to iReader . Jej działanie jest identyczne jak wbudowanej funkcji w Safari, ma też parę dodatków jak wysyłania odnośnika do strony emailem itp, itd. Warto zainstalować i spróbować.

iReader
1

Pendule

To kolejna wtyczka, która jest bardzo przydatna dla developera – proste funkcje jak miarka czy color picker, ale też zmienia rozmiary okna i posiada sporo innych przydatnych funkcji. Polecam wypróbowanie:

Pendule
2

PHP Ninja

Nie wiem jak wy, ale ja komletnie nie uczę się parametrów funkcji na pamięć. Oczywiście sporo znam “na pamięć”, ale większość jednak wolę sprawdzić u źródła. Szczególnie że PHP nie jest specjalnie spójne nawet z kolejnością parametrów. Ale jak parafrazując Apple – jest na to rozszerzenie  – jeden przycisk, który pozwala na natychmiastowe wyszukanie informacji w podręczniku PHP.

PHP Ninja
3

Awesome screenshot

Kolejne rozszerzenie bez którego nie wyobrażam sobie pracy – robimy screenshota, a potem nanosimy na niego uwagi za pomocą prostego interfejsu. Tak stworzony obrazek można wysłać bezpośrednio na ich stronę albo zapisać na dysku.

Awesome screenshot
4

W zasadzie mam jeszcze kilka innych dodatków, ale jestem ciekawy czego wy używacie?